W ostatnim czasie obserwuję duże zainteresowanie modelami latającymi na kanale Youtube Koler Creative. Sam wiem jak bardzo wciąga składanie samolotów origami oraz modelarstwo. W związku z tym przygotowałem dla Was model zapowiadający serię „Print, Cut and Fold” czyli modeli samolotów, które możecie wydrukować na własnej drukarce i wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Pierwszy film znajdziecie już na moim kanale, a poniżej zamieszczam krótką instrukcję wraz z plikiem do pobrania ( format A4 ). Zapraszam!
Do złożenia naszego samolotu potrzebujecie:
- Tekturę lub piankę podłogową – ja użyłem pianki. Dostępna jest w każdym markecie budowlanym. Modele z pianki są lekkie i świetnie latają! Pianka ma ten plus, że bardzo fajnie sie na niej pracuje. - Nożyczki - Wydruk szablonu
Poniżej znajdziecie filmik, na którym prezentuję wykonanie modelu jednak tutaj należy się ode mnie jedna mała uwaga. Model, który widzicie na filmie był w fazie testowej – dokładniej różnice są dwie: 1) Do projektu dodałem drugą stronę samolotu dla lepszego efektu wizualnego czyli oklejamy tekturę z dwóch stron. 2) Aby model osiągał jak najlepsze przeloty musicie obciążyć przód, czego nie było na filmie. Ja na początku okręciłem na nosie samolotu gumkę recepturkę, jednak później stwierdziłem, że najlepiej jeśli w projekcie będą dodatkowe elementy do przyklejenia na nosie modelu. Możemy przejść do wykonania! Krok pierwszy to wycięcie wszystkich elementów z szablonu. Następnym krokiem jest przyklejenie obrysów na tekturę lub piankę ( może być również pianka modelarska – wszystko zależy od Was).
Tak przygotowany podkład naszego samolotu wycinamy – musicie dokładnie i równo powycinać wszystkie elementy samolotu. Gdy już wszystkie części macie przed sobą spasowujemy nasz model w kolejnych krokach: Sklejamy ze sobą dwie strony korpusu prawą i lewą, następnie wycinamy nożykiem otwory na skrzydła ( chyba, że zrobiliście to już wcześniej ). Dwa dodatkowe elementy to „ciężarki” na nos samolotu – przyklejacie je z dwóch stron. Ciężarki dociążą przód co spowoduje że będzie daleko latał jednocześnie zapewnią odpowiednie wyważenie modelu. Na sam koniec umieszczamy skrzydla na swoim miejscu w wyciętych wcześniej otworach.
aden problem 🙂 W poniższym poradniku prezentowałem jak wykonać samolot na gumkę. Ten typ samolotu ma swoje plusy w postaci własnego napędu gumowego. Długość jego lotu zależy od tego – jak mocno nakręcicie gumkę! 🙂 Już niebawem kolejne propozycje samolotów z napędem gumowym na kanale Koler Creative!
Idealne rozwiązanie na każdą kieszeń - wykonajcie razem z nami własny portfel diy w wersji origami
WięcejWyścigówka diy rodem z bajki? Nic bardziej mylnego! Zapraszamy do poradnika!
WięcejDiy model samolotu Cessna to realistyczny samolot wykonany z papieru
WięcejRealistyczny pistolet z papieru strzelający papierowymi nabojami! Samolot zasilany gumką
Więcej